DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Propolis yra augalinė medžiaga?

Tiesa! Propolis yra derlius, kurį pagamina bitės iš tam tikrų medžių pumpurų. Jį sudaro sakinga substancija, tąsi ir panaši į balzamą, augalinės kilmės. Bitės padengia visą avilį, kad apsisaugotų nuo atakų, ypač nuo infekcijas sukeliančių bakterijų.

Propolio sudėtyje yra keletas aktyvių komponentų?

Tiesa! Iš tikrųjų jame yra ne mažiau nei 400 sudėtinių dalių įskaitant ir daugybę kartu aktyviai veikiančių medžiagų. Svarbiausios yra šios:

  • Flavonoidai: tai augaliniai pigmentai, pasižymi antimikrobišku, priešgrybeliniu ir antispazminiu veikimu (chrisinas, kvercetinas, galanginas, pinocembrinas…).
  • Fenolinės ir aromatinės sudedamosios dalys: pasižymi savo specifiniu aktyvumu ir dažniausiai antibakteriniu, priešgrybeliniu ir imuninę sistemą stimuliuojančiu veikimu ( kafeiko, benzoino, cinamono ir kumarino rūgštys…).
  • Eteriniai aliejai: pipenas, eugenolis, guianolis ir kiti yra gerai žinomi dėl savo antiseptinių galių.

Propolis neturi maistinių vertybių?

Netiesa! Be visų šių apsaugančių savybių propolį papildo ir didelis vitaminų bei mikro elementų kiekis. Beveik visi jie yra propolyje įskaitant auksą, cinką, magnį, varį (svarbus imuninės sistemos apsaugai), geležį ir t.t. Dėl visų šių medžiagų propolis pasižymi gydomuoju veikimu. Taip pat gali būti derinamas su kitais natūraliais aktyviais augalais (eukaliptu, kinrože…), eteriniais aliejais (mirtos, mėtos…), bičių pieneliu, medumi ir t.t.

Propolį sudėtinga naudoti?

Netiesa! Priešingai, šiandien rinkoje siūlomos galeninės formos leidžia jums reaguoti į visas situacijas. Nosies ar burnos purškalai, pastilės, sirupai, maisto papildai ar lūpų balzamas, jums tereikia išsirinkti.

Propolis naudojamas tik gydymui?

Netiesa! Propolis skirtas žiemos ligų prevencijai. Apskritai, propolis stiprina imunitetą,  įgalina gleivinės gebėjimą apsisaugoti. Kitavertus, tai bus esminis elementas gydant tonzilitą, faringitą, šienligę, rinitą, sinusitą, taip pat ir iš to kylančias ausies infekcijas. Šiuo atveju galite derinti keletą formų, tam tikros vietos ar bendro pobūdžio.

Propolis – ypač naudingas kovojant su gripu?

Tiesa! Propolis sumaišytas su kitais iš avilio gautais produktais kartu veikdami gali būti labai efektyvi prevencinė priemonė taip pat ir jau pasireiškus gripo simptomams. Štai keletas APIMAB produktų, kurie gali padėti įveikti žiemos negalavimus.